Дома Македонски спорт Мак баскет Вајли во идеалната петорка во последното коло од квалификациите 📸

Вајли во идеалната петорка во последното коло од квалификациите 📸

Македонскиот репрезентативец, Џејкоб Вајли е во најдобрата петорка во последното коло од квалификациите.

Вајли со Естонците имаше дабл-дабл учинок од 18 поени и 14 скокови, плус и три блокади. Токму тој имаше големи заслуги за пресвртот на Македонија во второто полувреме. Одличен беше во одбраната, додека изведе и неколку атрактивни забивања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Женската фудбалска репрезентација до 19 години убедливо поразена од Босна

Женската фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години денес изгуби убедливо во Зени…