Дома Останати Вајлдер го отпушти тренерот кој го фрли пешкирот

Вајлдер го отпушти тренерот кој го фрли пешкирот

Деонтај Вајлдер во саботата беше поразен од Тајсон Фјури во Лас Вегас со технички нокаут.

Американецот така ја изгуби ВБЦ титулата, а борбата ја прекина тренерот Марк Берланд кој одлучи во седмата рунда да го фрли пешкирот.

Меѓутоа, Вајлдер беше лут поради прекинот на борбата. Тој не му прости на Берланд и одлучи да го отпушти..

Тој повеќе нема да соработува со него. За новата пресметка со Фјури која веднаш ја најави ќе пронајде нов тренер и останува да видиме кој ќе биде тоа.

Вајлдер се одлучи да ја иксористи можноста за активирање на клазулата за реванш во договорот и новата борба со „Кралот на Ромите“ би требало да ја гледаме до крајот на оваа година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

УФЦ објави видео симулација на борбата помеѓу Кабиб и Фергусон

Кабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон би трбало да се борат за титулата во УФЦ лесна категори…