Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар ќе биде домаќин на четвртфиналната група од купот

Вардар ќе биде домаќин на четвртфиналната група од купот

Вардар ќе биде домаќин на четвртфиналната група од Купот на Македонија и тие средби ќе се одиграат на 29 март (понеделеник) во Скопје.

Во групата В покрај Вардар1961 се уште и екипите на Астраион, Радовиш и Тиквеш.Според договорот на екипите, сите предвидени натпревари од групата ќе се играат во еден ден.

Во првото полуфинале играат Астраион и Радовиш, а во второто Вардар1961 и Тиквеш.

Победниците ќе играат во финалето од групата. Победникот ќе се пласира на Ф4 турнирот.

Полуфинале (29 март)

Вардар1961 – Тиквеш 11 часот

Астраион – Радовиш 13 часот

Финале:17,30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вујовиќ: Ситуацијата станува депресивна, цело време сме блиску, но на крајот губиме!

Стратегот на Вардар, Веселин Вујовиќ зборуваше пред медиумите после поразот на Вардар од К…