Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар не запира: По Хрватот Бришки потврди и уште едно засилување

Вардар не запира: По Хрватот Бришки потврди и уште едно засилување

Кеба Кебел Сусо е нов играч на ФК Вардар и тој е второ засилување кое денеска го потврдуваат црвено црните. Претходно утрово клубот го потврди доведувањето на Хрватот, Михаел Бришки.

26 годишниот напаѓач од Гамбија во Вардар доаѓа од екипата на Јадран Декани од Словенија каде постигна 7 голови на 12 натпревари, а во досегашниот тек на кариерата настапуваше и за екипите на Атард и Викторија Хотспурс на Малта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Јувентус го стави Киеза на трансфер листа

Јувентус е спремен на лето да се раздели со Федерико Киеза, пренесува „Газета дело Спорт“.…