Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар лесно до победа против Прилеп

Вардар лесно до победа против Прилеп


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Вардар без поголеми проблеми дојде до победа против Прилеп од 20:34 во рамките од 19. коло во Суперлигата. Тимот на Дејвис од самиот старт најави дека ќе ја потврди фаворитската улога.

Од минута во минута Вардар ја зголемуваше предноста, па така после првите 30 минути гра резултатот веќе беше 10:22. Во второто полувреме Вардар го намали ритамот, но ниту еднаш не ја испушти двоцифрената предноста.

Христи Бикоски и Давор Шкоски беа лидерите кај Прилеп со по шест гола, два помалку постигна Гавашелишвил. Во редовите на Вардар Јан Чувара постигна пет, а по четири имаа Карапалевски, Ѓукиќ, Атанасовски и Ќосевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Taжна вест: Почина поранешниот познат судија и делегат

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Денес македонскиот сп…