Дома Македонски спорт Мак фудбал „Вардар Куп 2022“ – објавени учесниците и распоредот на натпревари

„Вардар Куп 2022“ – објавени учесниците и распоредот на натпревари


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Од 09 до 12. јуни ќе се одржи „Вардар Куп 2022“ на кој ќе учествуваат силни екипи со своите генерации до 14 години.

Турнирот ќе се одржи на стадионот во Ѓорче Петров.

„Чест и задоволство ни е да ве поканиме на премиерното издание на меѓународниот фудбалски турнир за играчи до 14 години “Вардар Куп 2022” кој ќе се одржи од 9-12 јуни на стадионот “Лавови” во населбата Ѓорче Петров. Се надеваме дека со Вашето присуство ќе го збогатите овој силен турнир на кој учество ќе земат дел од најсилните фудбалски младински академии на Балканот и пошироко, со надеж дека истиот во иднина ќе прерасне во традиционален преку кој ќе се појават нови генерации на квалитетни фудбалери и личности“, с тои во објавата на Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…