Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар и во Унгарија со Сегед ќе игра пред празни трибини

Вардар и во Унгарија со Сегед ќе игра пред празни трибини

Иако цела сала беше распродадена и унгарски ПИК Сегед потклекна пред епидемијатао д коронавирусот кој прави големи проблеми во спортот.

Натпреварот на гости Вардар во Унгарија ќе го игра пред празни трибини, ист ќе биде случајот и кога Унгарците ќе гостуваат во Скопје.

ПИК Сегед и во деншниот натпревар против Френцварош го игра без гледачи.

Натпреварот во Скопје се игра на 21. март, додека во Унгарија Вардар ќе гостува на 28. март.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

УБАВИТЕ ВРЕМИЊА НА МЕТАЛУРГ: Кога моќната Барселона беше немоќна пред четата на Лино – цел натпревар!

Денес ќе ве потсетиме на уште еден епски момент од македонскиот спорт – денот кога големат…