Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар без Криштопанс отпатува за Полска

Вардар без Криштопанс отпатува за Полска

Ракометарите на Вардар во сабота го играат натпреварот против Кјелце во Полска.

Денес ракометарите отпатуваа за Полска на натпреварот од осмото коло во Б гурпата. Токму тој натпревар ЕХФ го прослави за натпревар на колото.

Тренерот Кокшаров за овој натпревар сигурно нема да смета на Даинис Криштопанс кој поради повреда остана во Скопје.

Вардар и Кјелце минатата сабота играа во Скопје и тој натпревар заврши без победник 28:28. Новата средба помеѓу Кјелце и Вардар е закажана за во сабота во 18:00 часот.

Фото: Рк Вардар

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Гачевски по жалбите на Шкендија: Ние какви неправди доживеавме во Тетово, па никому ништо – засрамете се!

Во неделата се одигра дербито помеѓу Вардар и Шкендија кое на крајот заврши без победник (…