Дома Фудбал Валверде за Гомеш: Беше храбар, но тоа не е ништо ново

Валверде за Гомеш: Беше храбар, но тоа не е ништо ново

0
valverde

Фудбалерите на Барселона утре вечер го пречекуваат Челзи во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Да потсетиме првиот натпревар заврши со резултат 1:1.

Ернесто Валверде, тренерот на Барселона на конференцијата за новинари зборуваше за реваншот на „Ноу Камп“.

„Мораме да бидеме внимателни, детали би можеле да го одлучат натпреварот, но сакаме да го покажеме вистинското лице. Игравме важни и напнати натпревари, а таков ќе биде и утрешниот“, изјави Валверде кој е свесен дека му 0:0 е поволен резултат, но најави дека Барса ќе игра онака како што знае – напаѓачки.

Потоа новинарот го запраша Валверде за Андре Гомеш кој во текот на вчерашниот ден призна дека е несреќен во Каталонија.


Следете го Sportski.mk и на


„Навистина, Гомеш беше храбар кога сето тоа јавно го призна. Но тоа не е ништо ново, сите сме поминале низ таква ситуација. Фудбалерите се соочуваат со вакви ситуации, но мораат да гледаат напред и да ги надминат проблемите“, истакна Валверде.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Голем потег на Матиќ: Издвои „ситница“ од своите милиони за да спаси еден детски живот

Maлиот Србин Душан Тодоровиќ се бори за својот живот во Барселона, а тоа му го овозможи фу…