Дома Фудбал Англија Ваков Герет Бејл не сме гледале од поодамна! 🎥

Ваков Герет Бејл не сме гледале од поодамна! 🎥

Toтенхем во 26. коло од Премиер лигата го декласираше Барнли со убедливи 4:0.

Во денешниот натпревар за „петлите“ блескаше Герет Бејл. Велшанецот одигра одличен натпревар во кој постигна два гола и запиша асистенција.

Спарсите поведоа уште во втората минута. Сон го пронајде Бејл кој погоди за 1:0. Бејл во 15. минута му асистираше на Кејн кој зголеми на 2:0. Победникот во овој дуел беше решен во 31. минута кога Лукас Моура стрелаше за 3:0.

Конечните 4:0 ги постави Бејл со вториот дел после десетина минути игра во второто полувреме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…