Дома Видео Вакво нешто не се памети: Лихтенштајн постигна гол без скоро и да ја допре топката 🎥

Вакво нешто не се памети: Лихтенштајн постигна гол без скоро и да ја допре топката 🎥

Натпреварот помеѓу Летонија и Лихтенштајн кој беше од пријателски карактер заврши без победник 1:1, а средбата го привлече вниманието поради голот на гостите.

Гостите имаа водство по само 15 секунди игра и тоа не направија апсолутно ништо за да дојдат до него.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По изведениот почетен удар, Лихтенштајн го изгуби поседот на топка, а потоа фудбалерите на Словенија со додавања сами си ја сместија во мрежата…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит видео: Погледнете каде заврши овој навивач со својот автомобил

Крузеиро го победи Ботафого со 3:2 во првото коло од бразилскиот шампионат. Иако во возбуд…