Дома Видео Вакво нешто не му се случило: Леброн се посрамоти како ретко кога 🎥

Вакво нешто не му се случило: Леброн се посрамоти како ретко кога 🎥

Eден од најдобрите кошаркари во историјата, Леброн Џејмс имаше голем кикс во вториот натпревар против Денвер нагентс кој неговиот тим го загуби (2:0) (ТУКА).

Леброн прво во втората четвртина промаши зицер, а набрзо потоа не реализираше контра во која излез сам пред кошот. Кога сите помислија дека ќе следи лесно забивање, Леброн ја испушти топката и таа заврши во публиката.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Навивачите на Денвер секако ваквиот момент го дочекаа со воодушевување и се смеаа на киксот на „кралот“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…