Дома Топ вести Вакво нешто е реткост во денешниот фудбал: Инаки Вилијамс потпиша неверојатен договор со Атлетик Билбао

Вакво нешто е реткост во денешниот фудбал: Инаки Вилијамс потпиша неверојатен договор со Атлетик Билбао

0

Во минатиот преоден рок беше многу баран играч, но одлучи да остане во Атлетик Билбао, а сега потпиша нов договор.

Имено, преговорите беа водени неколку месеци, а напаѓачот Инаки Вилијамс на крајот потпиша неверојатен договор со клубот од Баскија.

Фудбалерот кој има 25 години потпиша договор на неверојатни девет години и практично тоа значи дека потпиша договор скоро до крајот на неговата кариера.

Неговиот договор има важност до 2028 година со Атлетик Билбао. Секако, според новиот договор доби и многу подобри услови.

Не само тоа порасна и неговата откупна клазула и секој клуб кој ќе сака да го доведе ќе мора да плати 135 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Позната првата трансфер желба на Мурињо во Тотенхем

Жозе Мурињо денес и официјално беше промовиран во нов менаџер на Тотенхем каде потпиша дог…