Дома Фудбал Репрезентации Вакви стартови не треба да гледаме: Павков можеше сериозно да го повреди Сане (ВИДЕО)

Вакви стартови не треба да гледаме: Павков можеше сериозно да го повреди Сане (ВИДЕО)

Репрезентациите на Германија и Србија вчера одиграа пријателски натпревар кој на крајот заврши без победник 1:1.

Се беше добро на теренот до 93-тата минута кога напаѓачот на Црвена Звезда кој се прослави во натпреварот против Ливерпул, Милан Павков не направи еден жесток старт врз Лерој Сане за кој сосема очекувано доби директен црвен картон.

Сане после овој старт може да биде среќен што помина без посериозна повреда.

Селекторот на Србија, Младен Крстајиќ му се извини на Јирген Клоп за некоректниот потег на Павков. Головите на натпреварот ги постигнаа Јовиќ и Горецка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сари за Лацио повика играч кој 993 дена не бил во составот на Јувентус

Хрватскиот офанзивец никако не успева да се наметне во Јувентус. Доаѓањето на Марко Пјаца …