Дома Фудбал Италија Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини (ВИДЕО)

Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини (ВИДЕО)

Џанлуиџи Буфон е вистинска легенда во светот на фудбалот.

Легендарниот голман после вчерашниот натпревар против Милан го размени дресот со синот на Паоло Малдини, Даниеле.

Даниеле Малдини веќе некој период добива шанса во Милан. После натпреварот Буфон даде интересна изјава.

„Во мојата колекција имам дресови од Киеза и неговиот син, Турам и неговиот син, Веа и неговиот син, а сега и од Младини и неговиот син. Сега ги чекам нивните внуци“, со насмевка прокоментира Буфон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хероите од Бергамо: Аталанта играчите ги плаќа колку и англиски второлигаш кој се бори за опстанок!

 Сезонава Европа има нови фудбалски херои, Аталанта игра фантастично и е блиску да се избо…