Дома Фудбал Бускетс прифаќа трипати помала плата во Барселона

Бускетс прифаќа трипати помала плата во Барселона

Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс продолжува да размислува за својата иднина, но преферира да остане на „Камп Ноу“.

Опциите се тој да остане во Барселона, да се пресели во Интер Мајами или пак да се пресели во Саудиска Арабија каде има понуди од Ал-Наср и Ал-Нилал.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Барселона сака да го задржи, но проблем се финансиите, па му нуди нов договор со три пати помала плата.

Бускетс е спремен да прифати значително намалување на платата за да остане во Барса, а неговата одлука многу ќе зависи и од евентуалното враќање на Меси на „Камп Ноу“.

Аргентинецот е голем пријател со Бускетс и сака повторно да играат заедно во ист тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …