Дома Фудбал Останато Бугарскиот навивач кој беше избоден во Скопје ја даде првата изјава за нападот 🎥

Бугарскиот навивач кој беше избоден во Скопје ја даде првата изјава за нападот 🎥

Навивачот на Левски кој беше прободен во Скопје пред натпреварот против Шкупи излезе од болница и даде изјава за бугарската „НОВА“.

29-годишниот Драгомир имал повреда на црниот дроб и во првите мигови таа била опасна по живот.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Во изјавата навивачот го објаснува нападот тврдејќи дека биле на погрешно место во погрешно време.

„Бевме на погрешно место во погрешно време“, изјави Драгомир додавајќи дека биле нападнати додека чекале на семафор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Славниот Клосе добива нова шанса како тренер?

Славниот германски напаѓач Мирослав Клосе кој важи и за еден од најдобрите голгетери во ис…