Дома Фудбал Останато БРУКА: Обезбедувањето на го пушташе Дел Пјеро кај Меси – Алекс возврати со спектакуларно селфи!

БРУКА: Обезбедувањето на го пушташе Дел Пјеро кај Меси – Алекс возврати со спектакуларно селфи!

0

Неверојатни сцени доаѓаат од Русија, каде легендата на италијанскиот фудбал Алесандро дел Пјеро доживеа голема непријатност.

Имено, Италијанецот сакаше да влезе во хотелот каде што се наоѓаат аргентинските фудбалери кои играат пријателска средба против Русија, но еден човек од обезбедувањето не му дозволуваше да влезе.

Иако сите околу него му укажуваа на фактот дека тоа е Дел Пјеро, икона на светскиот фудбал, сепак „глупакот“ не сакаше да попушти.

За среќа дошол еден од тренерите на аргентинската репрезентација, па го „внесол“ Дел Пјеро во хотелот.

Алекс потоа направи спектакуларно селфи заедно со Дибала, Агуеро и Меси и преку социјалните мрежи праша:

„Кој ќе беше „десетката“ ако игравме заедно во ист тим“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останато

Проверете

И Меси има свој проблем со исхраната, на еден продукт не може да му одолее

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси призна дека често пати има проблем со …