Дома Фудбал Англија Брентфорд со видео на „Тик Ток“ му „фаќа“ сеир на Роналдо 🎥

Брентфорд со видео на „Тик Ток“ му „фаќа“ сеир на Роналдо 🎥

Екипата на Брентфорд во саботата со 4:0 го понижи Манчестер Јунајтед, а сега се одлучија и да му „фаќаат сеир“ на Кристијано Роналдо.

Роналдо против Брентфорд не беше на препознатливото ниво, испраќаше удари кои завршуваа лесно во рацете на голманот или беа целосно непрецизини. Тоа Брентфорд го искористи да направи компилација од „мајсториите“ на Португалецот.

Во следното коло Манчестер Јунајтед го чека уште потежок предизвик затоа што ќе игра против Ливерпул кој сезоната ја започна со две нерешени средби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Урнебесна ситуација во Србија: Она кога не смееш да дадеш гол 🎥

Од балканскиот регион често ни доаѓаат неверојатни ситуации од „селскиот“ фудбал една такв…