Дома Македонски спорт Борко против Бахреин се надева на добар резултат уште на полувремето

Борко против Бахреин се надева на добар резултат уште на полувремето

0

Македонија денес ја совлада Јапонија со 29:38 во првиот натпревар на Светското првенство.

Посебно фантастичен на оваа средба беше Борко Ристовски кој запиша 20 одбрани.

Македонскиот голман ги спречи Јапонците да се надеваат на било какво изненадување.

„Не беше лесно такако што изгледаше. Јапонија е незгоден противник и тоа го покажа, играат навистина брзо и ни направија проблеми во одбраната. Тие половина од головите ги постигнаа од котнра или преку брз центар. Победата не беше лесна како што покажува резултатот, но сигурно дека сме задоволни“.


Следете го Sportski.mk и на


„Против Бахреин се надевам на добар резултат уште во првото полувреме за да одмориме. Сепак, мораме да бидеме претпазливи иако сите очекуваат убедлива победа“, изјави Борко.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

На турнир во бразилска џиу џица македонската репрезентација се пласираше на 3 место

На турнир во бразилска џиу џица македонската репрезентација се пласираше на 3 место, a 14 …