Дома Топ вести БОМБА: Постигнат договор – Реал доби нов голман!

БОМБА: Постигнат договор – Реал доби нов голман!

0

Како што пренесуваат шпанските медиуми Тибо Куртоа е на чекор од трансфер во Реал Мадрид.

Познато е дека приоритет на „кралевите“ ова лето беше доведувањето на врвен голман кој ќе биде долгорочно решение, а изборот падна на Куртоа.

Белгиецот беше избран за најдобар голман на Мунијалот, а уште на крајот на сезоната одби да го продолжи договорот со Челзи и најави промена на средината.

Челзи мора да го продаде Куртоа ова лето, а последните информации се дека Реал успеал да постигне договор со „сините“ за трансфер вреден 35 милиони евра.


Следете го Sportski.mk и на


Трансферот би требало да биде официјално потврден во текот на утрешниот ден, а Куртоа се очекува да простигне на прегледи во Мадрид следната недела.

Реал Мадрид и Челзи продолжуваат да преговараат и за трансфер на Еден Азар. „Кралевите“ се спремни да платат 170 милиони евра, додека „сините“ за неговата слобода бараат најмалку 200 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Јувентус продаде напаѓач кој беше вишок за девет милиони евра

Јувентус продаде напаѓач кој ќе остане во Серија А. Каљари го комплетираше трансферот, а „…