Дома Фудбал Германија „Бомба“ од Германија: Венгер сам се понудил, но добил „корпа“ од Баерн

„Бомба“ од Германија: Венгер сам се понудил, но добил „корпа“ од Баерн

0

Медиумите во Германија пренесуваат различни вести околу можноста Арсен Венгер да седне на тренерското столче на Баерн Минхен.

„Кикер“ денес пренесе дека работата е готова и дека Венгер уште утре треба да се упати кон Германија и ќе биде назначен за нов тренер на баварскиот гигант.

Сепак, еминентниот „Билд“ пренесува инсајдерска информација и тврди дека Венгер сам го побарал Карл Хајнц Румениге за да му каже дека е заинтересиран за водење на Баерн, меѓутоа добил негативен одговор од првиот човек на клубот.

Румениге му соопштил дека клубот сепак има други планови и дека не планираат да започнат преговори со него, а оваа вест ја потврди и „Скај Германија“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…