Дома Трансфер зона „Бомба“: Канте се сели во големиот ривал

„Бомба“: Канте се сели во големиот ривал

Нголо Канте на лето најверојатно ќе го напушти Челзи, бидејќи ги прекина преговорите за продолжување на договорот.

Медиумите на Островот пренесуваат дека може кариерата да ја продолжи во големиот ривал на Челзи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Имено, Арсенал покажува сериозен интерес и испратил понуда до неговиот агент. Артета е во потрага по квалитетен играч за врска и верува дека Канте би бил идеално засилување.

Канте влезе во последната година од договорот со Челзи, па иако се чинеше дека „сините“ ќе направат се за да го задржат, сепак Французинот е блиску до заминување.

Канте сака да остане во Премиер лигата, па е спремен да ја прифати понудата на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

За иднината на Кварцкелија се огласи неговиот татко

Грузиецот Квича Кварцкелија е еден од фудбалерите кои се желба на Барселона во летниот пре…