Дома Фудбал Италија БОМБА: Ањели го купува „Сан Сиро“!?

БОМБА: Ањели го купува „Сан Сиро“!?

Неверојатни вести пристигнуваат од Апенините.

Милан и Интер се во потрага по фирма која ќе им изгради нов стадион за домашни натпревари и јавна тајна е дека „Џузепе Меаца“ или „Сан Сиро“ наскоро ќе биде напуштен. Наводно новото место би требало да биде во близина.

Сега торинскиот весник „Тутоспорт“ пренесува една ексклузива која звучи неверојатно – претседателот на Јувентус размислува за купување на храмот на фудбалот во Милано!

Својата приказна тие ја базираат на изјавата на градоначалникот на Милано, Бепе Сале кој изјави дека размислува за продажба на објектот дури и на други клубови.

„Тутоспорт“ пишува дека цената на стадионот во Милано е проценета на околу 70 милион иевра, сличен износ Јувентус минатото лето плати за Де Лихт. На „Бјанконерите“ наводно не им одговара тоа што нивниот стадион има капацитет од нешто повеќе од 41.000 седишта.

Останува да видиме дали во овие вести има вистина или станува збор само за провокација од торинските медиуми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…