Дома Видео Болт го прифати предизвикот со тоалетна хартија (видео)

Болт го прифати предизвикот со тоалетна хартија (видео)

Во моментов кога има пандемија на коронавирус и се препорачува седење дома, на социјалните мрежи стана хит предизвикот со жонглирање на тоалетна хартија.

Многу познати спортисти го прифатија предизвикот кој е вирален овие денови, а тоа го направи и Усеин Болт.

Жонглирањето со тоалетна хартија има за цел да апелира до луѓето да останат во своите домови и да придонесат да се намали ширењето на коронавирусот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесно видео: Погледнете како Имобиле го „храни“ својот мал син

Чиро Имобиле пред прекинот на сезоната беше најдобар стрелец во Серија А, сега Италијанецо…