Дома Фудбал Останато Бока на пенали го елиминираше Ривер од Купот на Аргентина

Бока на пенали го елиминираше Ривер од Купот на Аргентина

Бока Јуниорс обезбеди пласман во осминафиналето од Купот на Аргентина откако на пенали славеше против Ривер Плата со 4:1.

Натпреварот во Ла Плата не понуди премногу атрактивна игра како што секогаш се очекува од најголемото јужноамериканско дерби, па на крајот решаваа пеналите во кои Бока беше подобриот тим.

Во пенал серијата за Бока погодуваа Рохо, Рамирез, Павон и Изкиердоз, додека кај Ривер даде гол само Мартинез, а не реализираа Алварез и Ромеро за убедлив пораз од 4-1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…