Дома Македонски спорт Бобан Илиоски ќе се бори за светска титула и тоа – во Скопје!

Бобан Илиоски ќе се бори за светска титула и тоа – во Скопје!

Бобан Илиоски, најдобриот македонски кикбоксер ќе се бори за светската шампионска титула на ВАКО во К1.

Илиоски во категоријата до 88.6 килограми на 26. април ќе влезе во рингот со Берк Дузенли од Турција. Настанот е во организација на Кикбокс Маитаи Федерацијата на Македонија и ќе се одржи во СЦ „Јане Сандански“, борбите започнуваат во 19 чсот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Билети за настанот може да се купат на билетарата и онлајн на „Kupikartizase.mk“
.
На една од борбите ќе настапи и македонски трикратен светски и европски шампион Димитар Ѓорѓиев. Тој во оваа прилика ќе настапи како предборба на глвниот професионален ВАКО Про меч.

На настанот ќе има уште седум борби во машка и женска конкуренција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…