Дома Трансфер зона Боатенг се сели во Премиер лигата

Боатенг се сели во Премиер лигата

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ потврди дека Жером Боатенг ќе го напушти клубот на крајот на сезоната.

Договорот на Боатенг истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучија да не ја продолжуваат соработката, па дефанзивецот ќе замине како слободен агент.

Веќе започна битката за неговиот потпис, а најсилен интерес покажуваат лондонските гиганти, Арсенал и Тотенхем.

Жозе Мурињо и Артета се во потрага по квалитетен дефанзивец, па важат за фаворити за неговиот потпис.

Боатенг исто така преферира преселба во Премиер лигата, па останува да видиме кој ќе победи во трката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хари Кејн бира помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед

Хари Кејн ќе остане во Премиер лигата, иако големи се шансите да го напушти Тотенхем ова л…