Дома Македонски спорт Мак фудбал Билетите за Македонија – Израел по цена од 150 денари

Билетите за Македонија – Израел по цена од 150 денари

Фудбалската федерација на Македонија денеска официјално објави дека влезниците за натпреварот од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година против Израел се пуштени во продажба.

Федерацијата повторно се одлучи за популарна цена, па фановите ќе можат да го гледаат натпреварот за само 150 денари.

Последниот квалификациски натпревар од овој циклус избраниците на селекторот Игор Ангеловски ќе го играат на 19 ноември со почеток од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Спировски игра одлично во 2020: Со два гола донесе победа на Хапоел (ВИДЕО)

Maкедонскиот репрезентативец Стефан Спировски одлично ја започна 2020 година и веќе на три…