Дома Фудбал Италија Бизарно: Фудбалерот на Интер остана без повик во репрезентацијата поради погрешен мејл!

Бизарно: Фудбалерот на Интер остана без повик во репрезентацијата поради погрешен мејл!

balde

Навистина бизарна ситуација.

Фудбалерот на Интер, Кеита Балде остана без повик во репрезентацијата поради навистина бизарна причина.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Имено, афричката селекција закажала собир за натпреварот против Екваторска Гвинеја и Балде нема да биде во комбинација за настап на овој натпревар.

Причината е навистина бизарна – фудбалскиот сојуз на оваа земја испратил мејл на погрешна адреса!

Проблемот веројатно настанал поради тоа што Интер го промени официјалниот мејл на клубот, па тоа очигледно Сенегалците не го забележале. Италијанците сепак подоцна дознале дека
Кеита е повикан, но не сакале да го пуштат да настапи бидејќи известувањето не стигнало на време.

Ќе потсетиме утрово се појави и уште една вест поврзана со овој играч според која Интер нема намера да го откупи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…