Дома Видео Бизарно: Помошник судија „фаулираше“ фудбалер 🎥

Бизарно: Помошник судија „фаулираше“ фудбалер 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Интересна и необична ситуација беше забележана во натпреварот од Копа Либертадорес помеѓу Керо Портено и Палмеирас кој гостинскиот тим го доби со 0:3.

На оваа средба видовме еден комичен момент во кој помошникот „фаулираше“ фудбалер на Палмеирас. Во еден обид да изведе корнер играчот се сопна на судијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Циркус во Италија: Судија предвреме „свирна“ крај, па се фати за глава 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Судијата Џу…