Дома Фудбал Англија Бизарен гол во Англија: Голман глумеше дека е повреден, па направи глупост 🎥

Бизарен гол во Англија: Голман глумеше дека е повреден, па направи глупост 🎥

Голманот на Вејкомб Максимилијан Штријек против Барнсли прими гол кој долго ќе се памети на Островот.

На почетокот на судиското продолжение Вејкомб имаше 0:0, меѓутоа на крајот остана и без тој бод поради глупоста која ја направи полскиот голман.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Штријек се обиде да чува време, а потоа имаше благ контакт со противнички играч по што падна на земјата и глумеше дека е фаулеран. Но во таа ситуација му испадна топката, судијата не досуди прекршок, а Сем Косгроув ја затресе мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…