Дома Трансфер зона Бензема направи нов скандал и го напушти тренингот на Ал Итихад

Бензема направи нов скандал и го напушти тренингот на Ал Итихад

Карим Бензема прави нови проблеми во Ал Итихад, откако во понеделникот се скарал со тренерот Гаљардо, а потоа го напуштил тренингот.

Според „Марка“, аргентинскиот стратег го испратил 36-годишниот Французин да тренира индивидуално, што не му се допаднало на Бензема, па го напуштил тренингот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Бензема веќе некое време е незадоволен во Саудиска Арабија и бара начин како да си замине и да се врати во Европа.

Французинот не беше вклучен во составот на Ал-Итихад за натпреварот против Ал-Таи во 19. коло на шампионатот на Саудиска Арабија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…