Дома Фудбал Англија Белингам го замоли Мурињо да се слика со мајка му🎥

Белингам го замоли Мурињо да се слика со мајка му🎥

Џуд Белингам во својата прва сезона во Реал Мадрид успеа да ја освои двојната круна и се етаблираше во еден од најдобрите играчи во Европа.

Синоќа Англичанецот го освои трофејот во Лигата на шампиони, а на трибините на „Вембли“ беше целото негово семејство.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неговата мајка е голем фан на Жозе Мурињо, кој исто така беше на „Вембли“ па Белингам ја искористи ситуацијата за една фотка.

Белингам истрча кај Мурињо и откако срдечно се поздравија го замоли за една фотографија со мајкаму.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…