Дома Топ вести Барселона објави големи загуби во однос на минатата сезона

Барселона објави големи загуби во однос на минатата сезона

Каталонскиот гигант денес официјални соопшти дека загубите на клубот за сезоната 2020/21 изнсуваат точно 481 милиони евра.

Освен тоа на состанокот на Бордот беше одобрен буџет од 765 милиони евра за тековната сезона, но тој се уште не е одобрен од општото Собрани на членовите кое ќе се одржи на 16-17 октомври.

Каталонците поради финансиските проблеми не можеа да потпишат нов договор со Лео Меси, кој се пресели во ПСЖ како слободен агент.

Претседателот Лапорта потврди дека општиот долг на Барселона во моментов изнесува 1,3 милијарди евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Невил: Овој Манчестер Јунајтед не е ниту блиску до тим за титула во ПЛ

Гери Невил е еден од оние кои го критикуваат Оле Гунар Солскјер за играта која ја прикажув…