Дома Фудбал Италија Барселона и Јувентус го сакаат Флик

Барселона и Јувентус го сакаат Флик

Европските гиганти Јувентус и Барселона се силно заинтересирани за тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик, пренесува „Билд“.

56-годишниот тренер објави дека на крајот на сезоната ќе го напушти Баерн Минхен, каде влезе во конфликт со дел од раководството.

Се шпекулираше дека Флик е сигурен за нов селектор на националниот тим, но сега европските гиганти ќе се обидат да го предомислат.

Јувентус не е задоволен од работата на Андреа Пирло и двете страни сигурно ќе се разделат на крајот на сезоната, па верува дека Флик би бил идеално решение.

Од друга страна Барселона веќе бара замена за Куман и Флик е на врвот на листата желби на Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …