Дома Фудбал Лига на шампиони Барселона и Интер сериозно ослабени пред клучниот двомеч во Лигата на шампионите

Барселона и Интер сериозно ослабени пред клучниот двомеч во Лигата на шампионите

Барселона остана без Роналд Араухо, Жил Кунде и Мемфис Депај, а Интер без Марсело Брозовиќ.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Хрватот доживеа повреда на мечот против Австрија поради што ќе мора да паузира помеѓу три и четири недели. Поради повредата тој ќе го пропушти двомечот против Барселона кој ќе биде клучен во борбата за пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Интер најпрво ја дочекува Барселона на 4. октомври, а потоа гостува на „Камп Ноу“ осум дена подоцна.

Секако дека за Чави е голем проблем што ќе игра без тројцата играчи, посебно што тоа ќе биде без Кунде и Араухо, но и Брозовиќ сигурно ќе недостасува на Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Дерби на денот: Последна шанса за Меси и Левандовски

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес на програм…