Дома Фудбал Италија Барселона им го украде Малком, па Нзози Рома го „чуваше“ со – борбени авиони! (видео)

Барселона им го украде Малком, па Нзози Рома го „чуваше“ со – борбени авиони! (видео)

0

Веќе е познато дека ГЕНИЈАЛЦИ ги водат официјалните страни на Рома.

Овој клуб ова лето покажа дека знае на оригинален да ги претстави новите засилувања кои ова лето навистина ги имаше многу.

Последен кој пристигна во Рим беше Стивен Нзози од Севилја за сума од 26 милиони евра и актуелниот светски шампион беше претставен на навистина оригинален начин.

Овој пат тие направија видео со борбени авиони кои го чуваат Нзози кој пристигнува во Италија…


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

КАКО И СЕКОГАШ: Мурињо ги пронајде виновниците за поразот од Вулверхемптон

Манчестер Јунајтед синоќа одигра 1:1 со Вулверхемптон, со што ја прекина малата победничка…