Дома Трансфер зона Барселона започна преговори со Кристенсен

Барселона започна преговори со Кристенсен

Барселона е силно заинтересирана за дефанзивецот на Челзи, Андреас Кристенсен и сака да го донесе на „Камп Ноу“.

Челзи не може да се договори со Кристенсен за нов договор и преговорите се во застој во моментов. Неговиот договор со „сините“ истекува во јуни 2022 година и тој сега е слободен да преговара со други клубови.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Барселона сака да ја искористи таквата ситуација и веќе почнала преговори со агентот, па Каталонците се спремни да платат и висока провизија само да го донесат Кристенсен на „Камп Ноу“ без обештетување.

Тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е голема, а и Челзи до последен момент ќе се обиде да го убеди да стави потпис на нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…