Дома Фудбал Барселона заминува на подготовки без Меси и Агуеро

Барселона заминува на подготовки без Меси и Агуеро

Шпанскиот гигант Барселона го објави списокот на фудбалери со кои ќе оди на подготовки во Германија.

Каталонците во предсезонските подготовки во Германија ќе играат пријателски натпревари со Штутгарт и Салцбург.

Во групата од 25 фудбалер не се вклучени Лионел Меси и Серхио Агуеро.

Меси се уште нема потпишано договор и моментално е слободен агент. Што се однесува до Агуеро тој денес пристигна во Барселона, но доби уште неколку слободни денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…