Дома Трансфер зона Барселона во петок ќе потврди големо засилување?

Барселона во петок ќе потврди големо засилување?

Eкипата на Барселона во петок би можела да објави големо засилување.

После Ерик Гарсија и Серхио Агуеро, нов играч на каталонскиот гигант би требало да стане Мемфис Депај.

Одличниот напаѓач се договори со Барселона и многу брзо се очекува да стане нов член на клубот.

Каталонскиот клуб се надева дека работата ќе биде завршена пред почетокот на Европското првенство, тоа значи дека најдоцна до петок се треба да биде готово.

Овој 27 годишен офанзивец во претходните четири ипол години играше за Лион каде што прикажуваше навистина одлични настапи.

Депај вкупно одигра 178 натпревари и постигна 76 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…