Дома Трансфер зона Барселона бара наследник на Бускетс

Барселона бара наследник на Бускетс

Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска кој ќе може да го замени Серхио Бускетс, пренесуваат каталонските медиуми.

Бускетс е на залез на кариера и не е повеќе незаменлив, па Чави сака да донесе долгорочна замена на таа позиција.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Најголема желба е Рубен Невеш кој сигурно ќе го напушти Вулверхемптон ова лето, а неговата цена е 30 милиони евра.

„Волците“ откако го доведоа Матеус Нунес на таа позиција спремни се да го пуштат Невеш во Барселона.

Каталонскиот клуб веќе има договор со неговиот агент, но сака дополнително да ја намали цената преку преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Каземиро се сели во Серија А

Бразилскиот репрезентативец Каземиро не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во Ма…