Дома Трансфер зона Барса прави изненадувачки трансфер на играч од втора лига

Барса прави изненадувачки трансфер на играч од втора лига

Барселона работи на изненадувачки трансфер и може да го донесе уругвајскиот напаѓач Кристиан Стуани, пренесува „Мундо Депортиво“.

33-годишниот напаѓач е една од опциите за замена на Луис Суарез, кој поради повреда ќе отсуствува од терените цели четири месеци.

Стуани игра во второлигашот Жирона и од почетокот на сезоната има постигнато 16 гола. Тој е водечки стрелец во Секунда, а Уругваецот и минатата сезона играше одлично кога клубот беше во Примера.

Договорот на Стуани со Жирона е до 2023 година и во него има откупна клаузула од 25 милиони евра. Меѓутоа, Барселона е спремна да понуди 7 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гвардиола призна дека бара наследник на Агуеро

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола призна дека клубот веќе ја започнал потрагата п…