Дома Фудбал Барса испрати понуда до Бускетс, но тој му се налути на клубот

Барса испрати понуда до Бускетс, но тој му се налути на клубот


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Каталонските медиуми пренесуваат дека Барселона испратила понуда до Бускетс за продолжување на соработката, иако се чинеше дека капитенот сигурно ќе го напушти „Камп Ноу“ на крајот на сезоната.

Меѓутоа, Бускетс е лут на клубот бидејќи смета дека Барселона морала многу порано да му навести дека сака да го задржи, да покаже многу поголема почит.

Но и покрај тоа Бускетс најверојатно ќе ја прифати понудата и ќе стави потпис на нов договор со клубот до 2024 година.

Медиумите откриваат дека во договорот ќе има и клаузула според која Бускетс може да остане на „Камп Ноу“ уште една дополнителна сезона, до летото 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Во Реал незадоволни од однесувањето на Гави🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во Реал Мадрид се незадоволн…