Дома Топ вести Барса инсистира да го доведе ОВОЈ дефанзивец!

Барса инсистира да го доведе ОВОЈ дефанзивец!

Маурисио Лемос, дефанзивецот на Лас Палмас и понатаму се наоѓа на радарот на Барселона, пренесуваат шпанските медиуми.

Лемос ова лето беше мета на Барселона, но Каталонците не превзедоа конкретни чекори бидејќи се концетрираа на други фудбалери.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Наместо него Барса се одлучи да го купи Умтити од Лион, но Лемос и понатаму останува голема желба на раководството и стручниот штаб, па можно е трансферот да се реализира во јануари.

Станува збор за 20-годишен дефанзивец кој до ова лето играше како позајмен играч во Лас Палмас, но клубот го откупи неговиот договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…