Дома Трансфер зона Барса го продава скапото промашување

Барса го продава скапото промашување

Бразилскиот репрезентативец, Рафиња минатото лето дојде како големо засилување во Барселона за 65 милиони евра.

Меѓутоа, шпанските медиуми информираат дека Каталонците не се задоволни од неговиот допринос и како се вклопи во тимот, па се спремни да го стават на трансфер листа.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Со заминувањето на Дембеле, Рафиња требаше да биде стартер на десната крилна позиција, но не ги оправда очекувањата.

Барселона со неговата продажба сака да обезбеди средства за купување на квалитетен играч за врска во јануари, поради повредата на Гави.

Најсилен интерес за Рафиња покажува Њукасл, кој е спремен да понуди 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…