Дома Фудбал Италија Барела успешно опериран – познато кога се враќа на терените

Барела успешно опериран – познато кога се враќа на терените

Играчот за врска на Интер, Николо Барела денес претрпе успешна операција на десното колено.

Барела се повреди на натпреварот против Торино, а деталните прегледи покажаа дека мора повредата да се лекува со хируршки зафат.

Поради тоа Италијанецот ќе мора да биде надвор од терените најмалку до крајот на календарската година.

Барела ова лето пристигна во Интер и веднаш со своите игри се наметна како незаменлив во првиот тим на Конте. Поради тоа ова сигурно ќе биде голема загуба за „нероаѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…