Дома Фудбал Барди доби нов тренер

Барди доби нов тренер

Леванте и официјално го потврди новиот тренер, тимот до крајот на сезоната ќе го води Алесио Лиски.

Лиски претходно работеше со тимот како привремен тренер, деталите од договорот се уште не се објавени. Лиски во клубот доаѓа на местото на Хавиер Переира кој си замина на 30. ноември.

Претходно Лиски беше тренер на Атлетико Леванте, вториот тим на овој клуб кој е дел од втората шпанска лига. До крајот на сезоната Леванте го чека тешка борба за опстанок затоа што е последнопласиран тим на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…