Дома Трансфер зона Баерн ја најде замената за Ноер

Баерн ја најде замената за Ноер


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Швајцарскиот голман Јан Зомер е спремен да ја напушти Борусија Мехенгладбах и кариерата да ја продолжи во Баерн Минхен.

Се очекува токму Зомер да биде замената за Мануел Ноер, кој се повреди и ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Баварците се во потрага по негова замена, а изборот паднал токму на Зомер, кој има големо искуство во Бундеслигата.

Договорот на Зомер со Борусија исто така истекува во јуни 2023 година, па може за симболична сума да го напушти клубот во јануари.

Тој со години е еден од најдобрите голмани во Бундеслигата, а бранеше одлично и за Швајцарија на Мундијалот.

Коментари
  • Баерн спреми нова понуда за Зомер

    Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Баерн Минхен ќе направи нов обид да го довед…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Преку Инстаграм побара клубот да го пушти во Арсенал

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Брајтон веќе одби две понуди од Арсенал за М…