Дома Трансфер зона Баерн спреми нова понуда за Зомер

Баерн спреми нова понуда за Зомер


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Баерн Минхен ќе направи нов обид да го доведе голманот на швајцарската репрезентација, Јан Зомер.

Се очекува токму Зомер да биде замената за Мануел Ноер, кој се повреди и ќе го пропушти остатокот од сезоната.

Договорот на Зомер со Борусија Мехенгладбах исто така истекува во јуни 2023 година, па Баерн првично понуди 4 милиони евра.

Борусија ја одби таа понуда, но сега се очекува Баерн да понуди поголема сума и да го комплетира трансферот.

Коментари
  • Баерн ја најде замената за Ноер

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Швајцарскиот голман&…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…